Im głębiej w las wym więcej debili

Dziś bez zbędnego pierdolenia…

REFORMA EDUKACJI W POLSCE na przykładzie zadania z matematyki:

1950 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

1980 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty – czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

2000 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

2010 r. (tylko dla zainteresowanych)
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

2013 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

One thought on “Im głębiej w las wym więcej debili

  1. Przykre ale prawdziwe jak widzę te głupie bezstresowo wychowywane dzieci wychodzące ze szkoły to sobie myślę ze tez bym taki był gdyby mnie ojciec w dupsko pasem nie prał za każdą przyniesiona pałę w dzienniczku. Brak wychowania, brak rozsądku, brak pomysłu na przyszłość totalna generacja nierobów, złodziei i bandytyzmu. Myślę ze na tej generacji świat może sie zakończyć bo nawet jak ich dzieci przeżyją to ich rodzice nie będą im mogli przekazać nic po za zwierzęcym instynktem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.