Polska szczepionka na COVID-19

Prof. Andrzej Mackiewicz, wybitny onkolog i immunolog, który wspólnie z grupą naukowców z Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pracuje nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa. Ma to być produkt technologicznie bardziej zaawansowany niż te, nad którymi pracują Amerykanie czy Chińczycy. Oczywiście potrzeba kasy – jak zawsze – nie małej. Całe zaplecze już jest gotowe – szkoda by było nie skorzystać z tego. Prototyp ma być dostępny za półtora miesiąca. Potem badania kliniczne i produkcja. Czy zainteresują się tym okupujący koryto? Czy oleją, jak na przykład grafen powodując pompowanie kasy zagranicznym koncernom.

PiSuary tak pieją nad koniecznością wspierania polskich firm – mają właśnie na to kolejną, niepowtarzalną szansę. Czy wreszcie słowa zamienią w czyn czy nadal będą tylko strzępić mordy przy okazji zbliżających się wyborów?

One thought on “Polska szczepionka na COVID-19

  1. „No i chuj bombki strzelił w tym roku choinki nie bedzie” mówiąc krótko nie dla psa kiełbasa i kto inny bedzie produkował szczepionke. Mimo ze po wycieku meili z Pfajzera sprzedano duza partie szczepionek odpadowych które mialy tylko 57% procent łańcuchów RNA, a z badań wynika ze aby byc odpornym trzeba w szczepionce miec powyzej 87%. No i chuj przeciez mozna powiedziec ze szczepic trzeba dwoma dawkami i 100% zysku trafi przez pomyłkę do kasy firmy. Jak to mówią „przekuj porazke w zwyciestwo” czy jakos tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.