Farsa wyborczo-korytowa

Rządząca klika szykuje wielką farsę. Wzory kart do głosowania już są dostępne. Podobno przygotowaniem pakietów zajmuje się firma, która nie ma pojęcia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Żeby tego było mało, to drukowanie kart przed odpowiednią ustawą to przestępstwo, ale kto by się takimi pierdołami przejmował w partii, która w nazwie ma słowa: „prawo” oraz „sprawiedliwość” (kolejność przypadkowa).

Konstytucja w artykule 127 punkt 1 zapewnia obywatelom wybory prezydenta w formie „powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym”.

Jak tu mówić o tajnym głosowaniu, kiedy to pakiet wyborczy zawiera takie coś:

Pakiety wyborczy

Tajne, według rządzących, to takie, w przypadku których nikt inny, z drobnym wyjąteczkiem samych „ukorytowionych”, nie wie kto na kogo głosował. To jest zbiorowy gwałt na Konstytucji!!! A ewentualne zapewnienia, że te informacje nie zostaną przez nikogo użyte mogą sobie wsadzić głęboko w dupę. Tak głęboko, żeby ich łaskotało po migdałkach!

Druga sprawa to udostępnienie bazy PESEL Poczcie Polskiej przez ministerstwo cyfryzacji. Jakim prawem? Czy pytał mnie ktoś o zdanie czy chcę, aby moje dane były udostępniane? Przecież mamy RODO, SRODO i inne puste słowa! Ale kto by się takimi pierdołami przejmował w partii, która w nazwie ma słowa: „prawo” oraz „sprawiedliwość” (kolejność jak najzupełniej przypadkowa).

Ja mam nadzieję, że samorządy wykażą się odrobiną rozsądku i obowiązujące prawo będzie stawiane wyżej niż interes swołoczy, która usiłuje rujnować naszą Ojczyznę, i nie udostępnią spisów wyborców!

Mam też nadzieję, że wszyscy odpowiedzialni za obecną sytuację w naszej ojczyźnie zaznają kiedyś wygód polskiego systemu penitencjarnego. Oczywiście „nadzieja jest matką…” – znam to powiedzenie. I tak samo jak obecni mieszkańcy „przykorycia”, pomimo szumnych zapowiedzi, nie posadzili chyba jeszcze nikogo znaczącego z poprzedników (choćby Tusk – cały czas snuje się po Europie zamiast po spacerniaku) tak samo ich następcy, nie zrobią z tym nic. Chyba, że Naród w końcu wybierze właściwie! Tylko czy jest kogo…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.